Wykrywanie podsłuchu - czym kierować się przy wyborze firmy/osoby wykrywającej podsłuch?

Po pierwsze:

Odpowiedni sprzęt do wykrywania i profesjonalizm, stosownie do wymaganego zakresu badania.

Sprzęt, który posłuży do skutecznego wykrycia więcej niż jednego czy dwóch rodzajów podsłuchu nie może być uniwersalnym, pojedynczym urządzeniem. Zwykle to pokaźna grupa różnego typu aparatów mających różnorakie przeznaczenie. 

Jeżeli decydujemy się na poszukiwanie prostego nadajnika analogowego, to rzeczywiście, osoba wyposażona w prosty skaner za jakąś niewielką cenę może nam pomóc. Jeżeli liczymy się z działaniem nieco bardziej zaawansowanych technik podsłuchu i zastosowaniem np. nadajników cyfrowych, to takie działania wykrywające już nie wystarczą. Do wykrycia np. nadajnika GSM wystarczy prosty lokalizator, ale pod warunkiem, że nadajnik aktualnie pracuje. Jak wiemy, nadajniki GSM, czyli tak naprawdę telefony komórkowe odpowiednio zmodyfikowane, mają to do siebie, że nie pracują cały czas. Robią tak w oczekiwaniu na połączenie i milczą zawzięcie. Czasem tylko logują się do najbliższej stacji bazowej, ale wychwycenie kilkusekundowej emisji bywa niekiedy bardzo trudne. W takim przypadku do wykrycia takiego urządzenia podsłuchowego potrzebny jest dużo droższy sprzęt, choć sam nadajnik to wydatek mierzony w dziesiątkach złotych. 

Poszukiwanie bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń podsłuchowych wymaga zastosowania bardzo profesjonalnego sprzętu, który umożliwia nie tylko wykrycie emisji, ale i określenie jej struktury, poziomu i umiejscowienie źródła. Dostępne w powszechnej sprzedaży skanery najczęściej w ogóle „nie widzą” takich emisji. 

Po drugie:

Czas badania antypodsłuchowego:

Wszystko zależy od wielkości i stopnia skomplikowania przeszukiwanych pomieszczeń. Trzeba jednak liczyć się z poświęceniem od kilku do kilkunastu godzin, a w przypadku większych obiektów, nawet kilku dni pracy konsultanta.

Po trzecie: 

Specjalityczna wiedza prezentowana przez konsultatna.

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie zwłaszcza w miejscach, gdzie spędza sporą ilość czasu. Dlatego decydując się na zamówienie takiej usługi, wybierajmy doświadczonych ekspertów, a nie pseudo profesjonalistów. Urządzenia podsłuchowe to nie tylko nadajniki. Prawdziwy profesjonalista jest zwykle wyposażony w sprzęt składajacy się z wielu elementów, dzięki którym może znaleźć nie tylko różne urządzenia, ale również wykryć różnorodne techniki podsłuchu. 

Close Menu