DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DETEKTYWISTYKA

Specjalnie dla Państwa zajmiemy się wykryciem podsłuchów oraz przeprowadzeniem profesjonalnych działań detektywistycznych.

zobacz więcej

Sprawdź nasz kanał YouTube

przejdź do YouTube

Usługi

Informatyka śledcza

ZAKRES USŁUG

  • Analizy wykrytego oprogramowania szpiegującego w telefonach, komputerach, innych urządzeniach mobilnych.
  • Analizy odzyskanych danych z telefonów komórkowych, kart SIM, kart SD, USB Flash, nawigacji samochodowych pod kątem ujawnienia usuniętych: wykazów połączeń, wiadomości SMS, MMS, plików, folderów, zdjęć, lokalizacji, tras przejazdu i innych ukrytych danych.
  • Specjalistyczne analizy danych z wielu telefonów pod kątem ujawnienia współzależności.
  • Odzyskiwanie zapomnianych/utraconych haseł do zabezpieczonych telefonów, kont e-mailowych, innych aplikacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informatyka śledcza i odzyskiwanie danych – działania w jej ramach polegają głównie na: wyszukiwaniu, odzyskiwaniu, zebraniu i analizie informacji zapisanych w urządzeniach elektronicznych. Mogą one stanowić dowód na działania niepożądane (nadużycia, przestępstwa) lub wskazywać na inne kierunki działań użytkowników.

Doświadczenie, sprzęt i poziom wiedzy z zakresu odzyskiwania danych pozwalają nam na skuteczne, szybkie oraz bezpieczne odzyskanie utraconych informacji z nośników cyfrowych.

 

 

Informatyka śledcza

Ekspertyzy więcej niż jednego telefonu umożliwiają zbadanie wzajemnych relacji pomiędzy użytkownikami tych telefonów w oparciu o zdefiniowane kryteria. To daje duże możliwości w badaniu aktywności grup użytkowników w relacjach wzajemnych. Może to mieć istotne znaczenie dla właścicieli firm i innych jednostek organizacyjnych, posiadających swoje aparaty telefoniczne. Z opcji takiej najłatwiej skorzystać w przypadku wymiany telefonów służbowych na nowe.

Często właściciele firm decydują się na usługę odzyskania informacji lub sprawdzenia w jakim zakresie i do jakich celów wykorzystywany był sprzęt firmowy. Chroni to przedsiębiorstwa przed wyciekiem informacji, zabezpiecza poufne dane przed konkurencją lub niepożądanymi działaniami pracowników. Jeżeli dojdzie do takich nadużyć, nasz informatyk śledczy przeprowadzi szczegółowe badania, których efektem będzie dostarczenie cyfrowych dowodów oraz wskazanie winnego.

Audyt informatyczny dla firm i przedsiębiorstw

W obecnych czasach bezpieczeństwo teleinformatyczne jest jedną z najważniejszych dziedzin w działalności przedsiębiorstw i instytucji, o którą to dziedzinie powinno się szczególnie dbać. Zastosowanie informatyki w znakomitej większości obszarów działalności wszystkich dziedzin życia sprawia iż nie powinniśmy oszczędzać na bezpieczeństwie. Bardzo ważnym elementem w działalności przedsiębiorstw i instytucji jest stworzenie i wprowadzenie polityki bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa informatycznego.

Warto się zastanowić nad tematem bezpieczeństwa szerzej

Informatyka śledcza i audyt informatyczny obejmuje w swym zakresie przede wszystkim działanie w celu określenia stopnia zabezpieczenia systemu informatycznego, wskazanie jego słabych punktów, wykrycie luk umożliwiających nieautoryzowany dostęp dla nieuprawnionych użytkowników. Ma też na celu stworzenie opracowania zawierającego m.in wytyczne potrzebne do wdrożenia polityki bezpieczeństwa.

Audyt informatyczny dotyczy nie tylko oprogramowania czy dostępu do danych ale również obejmuje warstwę fizyczną. Mówiąc o warstwie fizycznej mamy na myśli ochronę dostępu do urządzeń telekomunikacyjnych, serwerów oraz sieci bezprzewodowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób chronić informacje w swojej firmie skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy informatyka śledczego w Krakowie i nie tylko.