DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DETEKTYWISTYKA

Specjalnie dla Państwa zajmiemy się wykryciem podsłuchów, czy też przeprowadzeniem wszelkich działań detektywistycznych.

zobacz więcej

Sprawdź również nasz sklep detektywistyczny

Specjalistyczny sprzęt i kompetentna obsługa przejdź do sklepu

Publikacje

Nagrywanie rozmów i podsłuchy nową pasją Polaków

Podsłuchiwanie i nagrywanie osób staje się naszą narodową specjalnością.

Gdzie najczęściej zakładane są podsłuchy?

Wśród top 5 miejsc, gdzie nagrywane są rozmowy bez wiedzy osoby nagrywanej są:

– podsłuchy umieszczane bezpośrednio przy ciele nagrywającego np. dyktafon pod ubraniem lub w bardzo bliskim otoczeniu – może to być min. telefon z włączonym dyktafonem leżący na stoliku, pendrive z funkcją nagrywania włożony do laptopa.

– podsłuchy w telefonach oraz laptopach, gdzie za pomocą odpowiednich aplikacji śledzony jest niemal każdy ruch posiadacza „zainfekowanego” urządzenia. Wyciekać mogą wtedy takie informacje jak: SMS-y, MMS-y, e-maile, wiadomości głosowe, dane z portali społecznościowych, zdjęcia, hasła oraz przeprowadzane rozmowy.

– podsłuch w aucie – tu dodatkowo oprócz samych rozmów możliwa jest także lokalizacja pojazdu. Podsłuchy takie ciężko jest znaleźć, gdyż samochód naszpikowany jest mnóstwem elektroniki i elementów, z pośród których trudno jest dostrzec i rozróżnić urządzenia podsłuchowe czy śledzące.

– Podsłuch w mieszkaniu – najczęściej umieszczany w sypialni, kuchni i pokoju dziennym. Może to być zwykły ukryty gdzieś dyktafon lub dobrze zakamuflowany podsłuch np. w postaci ładowarki telefonicznej, urządzenia elektronicznego a nawet kubka czy myszki komputerowej.

– Podsłuchy i kamery w biurach, pomieszczeniach firmowych. Tutaj najczęściej mają one dwojaki charakter: pracodawca „szpiegujący” swoich pracowników – najczęściej ma to na celu sprawdzenie uczciwości, lojalności pracownika czy zapobieganie kradzieżom w firmie. Drugi rodzaj to szpiegostwo gospodarcze (przemysłowe) – pozyskiwanie tajemnic handlowych firm, konkurentów biznesowych. Przechwytywanie wykorzystywanych technologii produkcji, formuł i procesów wytwórczych, gromadzenie i analiza danych dotyczących polityki cenowej. Zdobywanie informacji odbywa się w sposób tajny i zakamuflowany. Dane poufne pozyskiwane są najczęściej poprzez zakładanie podsłuchów, działania nielojalnych pracowników a ostatnio nawet poprzez używanie technologii tj. drony.

Znacznie rzadziej odbywa się nagrywanie rozmów np. w restauracjach czy miejscach publicznych. Ale i tu nie pozostajemy w tyle – hitem ostatnich czasy okazała się np. Restauracja Sowa i Przyjaciele.

Sprzęt do nagrywania możemy skompletować sami, kupując potrzebne gadżety w specjalistycznym sklepie lub internecie. Jest to koszt rzędu kilkuset złotych, bardziej profesjonalny sprzęt to koszty znacznie wyższe zazwyczaj między 2-5 tysięcy.

Na szczęście można bronić się przed podsłuchami. Profilaktycznie nie otwierać podejrzanych maili czy SMS-ów. Obserwować otoczenie – jeśli ktoś wie o nas więcej niż powinien a dodatkowo nie miał innego sposobu na dotarcie do informacji niż inwigilacja pomieszczeń czy urządzeń trzeba pomyśleć o kontakcie ze specjalistyczną  firmą zajmującą się wykrywaniem podsłuchów. Niestety w Polsce jest ich niewiele. Za to wielu jest pseudo specjalistów, którzy dają nam jedyne fałszywe poczucie bezpieczeństwa, nie posiadających odpowiedniego sprzętu ani wiedzy do tego typu działań. Warto więc dowiedzieć się co nieco odnośnie wynajmowanej firmy: jak długo zajmuje się wykrywaniem podsłuchów, jakiego sprzętu używa, jaki zakres usług może wykonać, cena – sprzęt wykrywaczy to koszty kilkuset tysięcy euro, stąd zbyt tania usługa powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Zastanowić się trzeba, gdy taki „fachowiec” powie, że potrafi wykryć wszystko, po czym jego działania kończą się na wymachiwaniu jednym urządzeniem przez 15 min.