DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DETEKTYWISTYKA

Specjalnie dla Państwa zajmiemy się wykryciem podsłuchów oraz przeprowadzeniem profesjonalnych działań detektywistycznych.

zobacz więcej

Sprawdź nasz kanał YouTube

przejdź do YouTube

Newsy

Używanie mikrofonów zewnętrznych do dyktafonów

Używanie mikrofonów zewnętrznych do dyktafonów pozwoli łatwiej odsłuchać nagrania

Często zdarza się, że nagrania w dyktafonie są mało czytelne. Dźwięk jest przytłumiony, nie słychać dokładnie wszystkich wypowiedzi, zakłócenia mają na tyle wysoki poziom głośności, że rozmowa schodzi na plan dalszy. Materiał dowodowy w takim przypadku może okazać się niewystarczający dla postępowania przed sądem, a wszelkie poprawki jakości są już modyfikacją oryginalnego zapisu, co może być powodem odrzucenia go przez sąd. Spowodowane jest to najczęściej tym, że dyktafon lub telefon (z włączoną aplikacją dyktafonu) jest chowany gdzieś głębiej i jego wbudowany mikrofon wewnętrzny nie ma bezpośredniego kontaktu z rozmówcami. Zastosowanie małego zewnętrznego mikrofonu pozwala na umieszczenie go w pobliżu źródła dźwięku i ukrycie dyktafonu głębiej. Zwykle 1,5 metra kabelka wystarczy do schowania dyktafonu na tyle głęboko, ze nie jest on zauważalny.

Przykłady:

  • schowany w wewnętrznej kieszeni marynarki dyktafon może mieć przypięty mikrofon, który można umieścić pod koszulą, krawatem, klapą lub przeciągnąć pod podszewką do kieszonki zewnętrznej na piersi,
  • ukryty w damskiej torebce dyktafon może być wyposażony w zewnętrzny mikrofon, który można umieścić w pobliżu zapięcia,
  • mikrofon przyklejony do spodniej strony blatu biurka, w pobliżu krawędzi, pozwala na ukrycie dyktafonu głęboko w szufladzie.

W naszym sklepie detektywistycznym można kupić uniwersalny dla większości dyktafonów (tych w telefonach również) mikrofon zewnętrzny (https://sklep.detektywkrakow.pl/12-mikrofony), który sprawi, że nagrania będą bardziej czytelne i opracowanie z nich stenogramów nie będzie zbyt drogie.