DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DETEKTYWISTYKA

Specjalnie dla Państwa zajmiemy się wykryciem podsłuchów oraz przeprowadzeniem profesjonalnych działań detektywistycznych.

zobacz więcej

Sprawdź nasz kanał YouTube

przejdź do YouTube

Newsy

notiOne – sprytny lokalizator

Lokalizator notiOne to tanie i sprytne urządzenie, którego przeznaczeniem – wg. producenta – jest pomoc w zlokalizowaniu tego co dla nas ważne np. kluczy, roweru, walizki. Urządzenie w formie breloka można wykorzystać jednak na wiele sposobów. Użytkownicy, których jest coraz więcej mogą używać notiOne np. do lokalizowania osób, często bez ich wiedzy.

notiOne – jak to działa?

Siła, a w tym przypadku skuteczność działania urządzenia, tkwi w prostocie. Sama obsługa jest intuicyjna. Telefon wyposażony w dedykowaną aplikację współpracuje z notiOne i automatycznie odbiera sygnał z urządzenia. Sygnał, który został odebrany, pokazuje się na mapie w telefonie w postaci znacznika czasu i adresu. Lokalizator jest odporny na warunki atmosferyczne, więc wykorzystanie go na zewnątrz nie jest problemem. A dzięki niewielkim rozmiarom i wadze można go umieścić w niewidocznym dla oka miejscu.

System notiOne współpracuje z pewną ilością popularnych aplikacji, dlatego namierzenie przedmiotu czy osoby jest możliwe nie tylko w pobliżu, ale również w znacznej odległości. Według informacji ze strony producenta w Polsce ponad milion telefonów pośredniczy w przekazywaniu sygnału notiOne pozwalając na szybkie przesłanie danych o lokalizacji na telefon. Komunikuje się on bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth. Bateria działa przez wiele miesięcy więc „obserwacja” może odbywać się praktycznie nieprzerwanie. 

Czy da się wykryć notiOne?

Ten niewielki lokalizator może służyć do zwiększenia bezpieczeństwa np. dzieci, psich pupili czy cennych przedmiotów. Ale też może być używany jest do inwigilacji i lokalizowania osób bez ich wiedzy. Podrzucenie takiego urządzenia do samochodu czy torebki pozwoli na prześledzenie trasy np. partnera i sprawdzeniu czy rzeczywiście był on tam, gdzie twierdził. Chociaż urządzenie ma kilka mankamentów, to trzeba przyznać, że zaletą (w przypadku używania go do inwigilacji) jest to, że bardzo trudno jest je wykryć, a jeszcze trudniej zlokalizować. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu jest to niemożliwe. Urządzenie nie działa w oparciu o technologię GPS, co dodatkowo utrudnia jego wykrycie. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt oraz wiedza.

Opracowaliśmy metodę dzięki której skutecznie sprawdzimy twój pojazd lub inne przedmioty na obecność podrzuconych lokalizatorów notiOne. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś śledzi twoje położenie i doskonale wie, gdzie w danej chwili się znajdujesz skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą.