DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DYSKRETNIE, NIEZAWODNIE, PROFESJONALNIE

DETEKTYWISTYKA

Specjalnie dla Państwa zajmiemy się wykryciem podsłuchów oraz przeprowadzeniem profesjonalnych działań detektywistycznych.

zobacz więcej

Sprawdź nasz sklep detektywistyczny i kanał YouTube

Specjalistyczny sprzęt i kompetentna obsługa przejdź do sklepu

Newsy

Nagrywanie rozmów i podsłuchy nową pasją Polaków

Podsłuchiwanie i nagrywanie osób staje się naszą narodową specjalnością.

Gdzie najczęściej zakładane są podsłuchy?

Wśród top 5 miejsc, gdzie nagrywane są rozmowy bez wiedzy osoby nagrywanej są:

– podsłuchy umieszczane bezpośrednio przy ciele nagrywającego np. dyktafon pod ubraniem lub w bardzo bliskim otoczeniu – może to być min. telefon z włączonym dyktafonem leżący na stoliku, pendrive z funkcją nagrywania włożony do laptopa.

– podsłuchy w telefonach oraz laptopach, gdzie za pomocą odpowiednich aplikacji śledzony jest niemal każdy ruch posiadacza „zainfekowanego” urządzenia. Wyciekać mogą wtedy takie informacje jak: SMS-y, MMS-y, e-maile, wiadomości głosowe, dane z portali społecznościowych, zdjęcia, hasła oraz przeprowadzane rozmowy.

– podsłuch w aucie – tu dodatkowo oprócz samych rozmów możliwa jest także lokalizacja pojazdu. Podsłuchy takie ciężko jest znaleźć, gdyż samochód naszpikowany jest mnóstwem elektroniki i elementów, z pośród których trudno jest dostrzec i rozróżnić urządzenia podsłuchowe czy śledzące.

– Podsłuch w mieszkaniu – najczęściej umieszczany w sypialni, kuchni i pokoju dziennym. Może to być zwykły ukryty gdzieś dyktafon lub dobrze zakamuflowany podsłuch np. w postaci ładowarki telefonicznej, urządzenia elektronicznego a nawet kubka czy myszki komputerowej.

– Podsłuchy i kamery w biurach, pomieszczeniach firmowych. Tutaj najczęściej mają one dwojaki charakter: pracodawca „szpiegujący” swoich pracowników – najczęściej ma to na celu sprawdzenie uczciwości, lojalności pracownika czy zapobieganie kradzieżom w firmie. Drugi rodzaj to szpiegostwo gospodarcze (przemysłowe) – pozyskiwanie tajemnic handlowych firm, konkurentów biznesowych. Przechwytywanie wykorzystywanych technologii produkcji, formuł i procesów wytwórczych, gromadzenie i analiza danych dotyczących polityki cenowej. Zdobywanie informacji odbywa się w sposób tajny i zakamuflowany. Dane poufne pozyskiwane są najczęściej poprzez zakładanie podsłuchów, działania nielojalnych pracowników a ostatnio nawet poprzez używanie technologii tj. drony.

Znacznie rzadziej odbywa się nagrywanie rozmów np. w restauracjach czy miejscach publicznych. Ale i tu nie pozostajemy w tyle – hitem ostatnich czasy okazała się np. Restauracja Sowa i Przyjaciele.

Sprzęt do nagrywania można skompletować sami, kupując potrzebne gadżety w naszym sklepie detektywistycznym. Jest to koszt rzędu kilkuset złotych.

Na szczęście można bronić się przed podsłuchami. Profilaktycznie nie otwierać podejrzanych maili czy SMS-ów. Obserwować otoczenie – jeśli ktoś wie o nas więcej niż powinien a dodatkowo nie miał innego sposobu na dotarcie do informacji niż inwigilacja pomieszczeń czy urządzeń trzeba pomyśleć o kontakcie ze specjalistyczną  firmą zajmującą się wykrywaniem podsłuchów.