Lokalizatory GPS. Jedne z najczęściej spotykanych form inwigilacji

Lokalizator GPS – małe urządzenie, które precyzyjnie wskaże lokalizację oraz trasę przemieszczającego się samochodu lub osoby. Firmy stosują lokalizatory do odtwarzanie przebiegu trasy a tym samym rzetelności pracy swoich pracowników lub w celu ochrony auta na wypadek kradzieży. Natomiast partnerzy niejednokrotnie umieszczają GPS w samochodzie by zweryfikować uczciwość swojej drugiej połówki.

System nawigacji satelitarnej GPS

– nieograniczone możliwości w lokalizowaniu pojazdów i osób.

Lokalizator GPS – małe urządzenie, które precyzyjnie wskaże lokalizację oraz trasę przemieszczającego się samochodu lub osoby. Lokalizowanie pojazdów i ludzi jest coraz bardziej powszechne. Firmy stosują lokalizatory do odtwarzanie przebiegu trasy a tym samym rzetelności pracy swoich pracowników. Natomiast partnerzy niejednokrotnie umieszczają GPS w samochodzie by zweryfikować uczciwość swojej drugiej połówki. Lokalizatory GSP mają jednak o wiele więcej innych zastosowań w życiu codziennym.

Lokalizator GPS w samochodzie jest bardzo trudno znaleźć. Urządzenia te mają nie raz wielkość kostki do gry. Namierzyć je można natomiast za pomocą specjalistycznego sprzętu służącego do wykrywania tego typu urządzeń. Jeśli jednak sprzęt do wykrywania lokalizatorów GPS nie jest profesjonalny a nasz „fachowiec” nie posiada dostatecznej wiedzy w tym temacie skorzystanie z takiej usługi może nam dać jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa. To trochę tak jak ze zbieraniem grzybów w lesie – jeśli nie wiemy, gdzie ich szukać oraz jakie okazy zebrać to nie dość, że zmarnujemy nasz czas to jeszcze możemy sobie zaszkodzić. Wykrywanie lokalizatorów przyniesie skutek jeżeli prowadzone jest przez osobę posiadającą fachową wiedzę i duże doświadczenie.

Śledzenie pojazdu lub osoby za pomocą lokalizatora GPS daje niemal nieograniczone możliwości w określeniu miejsca położenia danego pojazdu, obiektu czy osoby, gdyż system ten pokazuje wynik położenia z dokładnością od jednego do kilkunastu metrów. W zależności od tego z jak bardzo zaawansowanym urządzeniem mamy do czynienia, lokalizatory takie mogą być wyposażone dodatkowo w różne funkcje tj. czujnik ruchu czy nasłuch otoczenia. Czas pracy takiego urządzenia jest zazwyczaj bardzo długi – oczywiście najczęściej zależy to od ceny i może to być przedział czasowy od kilkunastu godzin (najtańszy „badziew”) do nawet kilkudziesięciu dni. W wielu przypadkach sami możemy regulować częstotliwość nadawania sygnałów oraz inne ustawić inne przydatne parametry.

Lokalizatory GPS niegdyś nie były dostępne dla przeciętnego obywatela. Służyły jedynie dla potrzeb wojska i innych służb. Dzisiaj GPS stał się narzędziem, które używane jest na każdym kroku i zdobywa popularność w imponującym tempie, zalazł bowiem szereg zastosowań w życiu codziennym.

Jeżeli podejrzewasz, że ktoś bezprawnie ukrył takie urządzenie w twoim pojeździe lub przedmiotach codziennego użytku skontaktuj się z profesjonalną firmą wykrywającą lokalizatory GPS oraz podsłuchy. Pamiętaj, że osoby niewykfalifikowane lub nieposiadające odpowiedniego sprzętu mogą dać ci jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa, stracisz jedynie swój czas oraz pieniądze.

Nowość!

Wykrywamy obecność lokalizatorów notiOne w samochodach i przedmiotach codziennego użytku!

Close Menu