Czy masz szpiega lub podsłuch w telefonie?

Ekspertyzy telefonów komórkowych szybko i profesjonalnie za pomocą izraelskiego systemu UFED

W sprawie usług dzwoń, tel: 604222888 lub dostarcz urządzenie osobiście/przesyłką do naszej firmy pod adresem: ul. Moniuszki 19, Kraków, domofon nr 2.

Nie pozwól zniszczyć swojego telefonu działaniami nieprofesjonalnymi.

UWAGA! Amatorskie próby poszukiwania aplikacji szpiegujących w telefonie to najczęściej przegląd „drzewa katalogów” – nie jest to metoda właściwa, ani skuteczna. Większość aplikacji szpiegujących tą metodą nie jest do wykrycia. Posługując się tą metodą osoba dostaje jedynie fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że telefon jest wolny od „złośliwego” oprogramowania. UFED zbada to skutecznie i bezbłędnie.

 W telefonach funkcjonują najczęściej dwa rodzaje zagrożeń:

  • aplikacje podsłuchujące – umożliwiające nie tylko podsłuch online, również odczytywanie przesyłanych i odbieranych SMS-ów, MMS-ów i danych o pozycji,
  • wirusy działające samodzielnie lub „doklejane” do plików legalnych aplikacji umożliwiające wyłudzanie danych z telefonu.
W pierwszym przypadku użytkownik nielegalnej aplikacji podsłuchującej ma przede wszystkim możliwość podsłuchiwania rozmów telefonicznych i w razie braku komunikacji telefonicznej – dźwięków z otoczenia. Nielegalna aplikacja przesyła też całą komunikację SMS i MMS.
W drugim przypadku mamy do czynienia albo z klasycznymi trojanami, albo z wirusami, które wyłudzają z telefonu dane: o użytkowniku, jego kontaktach, hasła, numery kart kredytowych lub płatniczych itp.
Najprostszym wyjściem jest stosowanie oprogramowania antywirusowego, ale spowalnia ono pracę systemu operacyjnego i zmusza użytkownika do różnych akcji kontrolnych. Poza tym nie zawsze jest w stanie wykryć wszystkie szkodliwe zmiany w oprogramowaniu.
Ekspertyza telefonu komórkowego pozwala na gruntowne sprawdzenie, czy telefon jest wolny od takich zagrożeń. Ekspertyza taka definiuje rodzaj zagrożenia, odnajduje szkodliwe oprogramowanie lub wskazuje zainfekowane wirusami aplikacje, dając jednocześnie identyfikację każdego zagrożenia.

Kontakt z nami:

Biuro Detektywistyczne:
RO-MAN Sp. Z O.O.
ul. Moniuszki 19,
31-523 Kraków
NIP: 676-005-66-99

Telefony, adres e-mail:
tel.fax.: +48 12 412 0447
tel.kom.: + 48 603 125 975
tel.kom.: + 48 604 222 888
e-mail: superd@ro-man.pl

Przyjedź do nas:

RO-MAN Sp. Z O.O.